Białko konopne kontra białko serwatkowe: Wojna nadal trwa.

Białko konopne vs białko serwatkowe

Jeśli szukasz dobrych wegańskich alternatyw dla codziennego spożycia nabiału, zamiana białka serwatkowego na białko konopne to doskonały początek. 

Czas więc urozmaicić swoje opcje żywieniowe! Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ staraliśmy się porównać oferowany przez nas słynny proszek białka konopnego z białkiem serwatkowym, aby pomóc Ci pozbyć się nabiału. 

Jak zawsze mamy nadzieję, że konopie zdobędą Twoje serce, ponieważ produkty z konopi mają niewielki ślad ekologiczny w porównaniu do produktów mlecznych i nie powodują żadnego cierpienia zwierząt, pełne są składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm, aby być szczęśliwym i zdrowym.

Przyjrzyjmy się faktom i niech wygra najlepsze białko!

 • Wpływ środowiska 

Mamy rok 2022 i jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek świadomi naszego wpływu na środowisko i tego, jak można go zmniejszyć. Na szczęście dla konopi, istnieje wiele powodów, dla których ta supermocna roślina ratuje świat.

W rzeczywistości, poniżej wymieniliśmy kilka kluczowych korzyści środowiskowych białka konopnego, które możesz rozważyć dzięki naszym ekologicznym odkryciom na temat tego, jak konopie wpływają korzystnie na planetę:

 • Konopie oddychają CO2;
 • Konopie regenerują glebę;
 • Konopie wspierają zrównoważone rolnictwo;
 • Konopie pomagają w walce z pestycydami; 
 • Konopie zapobiegają erozji gleby;
 • Konopie potrzebują mało wody;
 • Konopie mają zero odpadów;
 • Konopie pochłaniają toksyczne metale;
 • Konopie zapewniają siedlisko dla dzikiej przyrody; 
 • Konopie mogą pomóc w walce z wylesianiem.

Imponujące, co? Ponieważ oferowany przez nas proszek białka konopnego jest wytwarzany przez zmielenie nasion konopi na drobny proszek, jest w 100% naturalny i całkowicie przyjazny dla środowiska. Z drugiej strony białko serwatkowe jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, które pochodzi z mleka krowiego (w rzeczywistości jest wytwarzane przy użyciu tego samego procesu co ser), co oznacza, że wymaga hodowli zwierząt, aby trafić na półki. 

Czy wiesz, że hodowla zwierząt odpowiada za więcej gazów cieplarnianych niż wszystkie systemy transportowe na świecie razem wzięte? W TotalCBD.pl jesteśmy trochę stronniczy, ponieważ promujemy zrównoważony rozwój, przyjazne środowisko i wszystko inne, ale wydaje się to bardzo prostą zamianą, jeśli chodzi o to, co przygotowujesz w swoich porannych koktajlach wypełnionych białkiem. 

Obrazek przedstawia farmę i zwierzęta - Wpływ na dobro zwierząt

Wpływ na dobro zwierząt

Hodowla zwierząt na żywność wymaga nie tylko ogromnych ilości ziemi, energii i wody, ale również hodowla fabryczna jest największą przyczyną okrucieństwa wobec zwierząt na naszej planecie. Hodowla bydła mlecznego jest procesem wymaganym do produkcji białka serwatkowego, ale jak to ma negatywny wpływ na dobrostan zwierząt?

Ostrzeżenie, poniższa sekcja zawiera wrażliwe treści.

Cóż, kiedy krowy są zdrowe, mogą dożyć 20 lat lub więcej, ale wysokowydajne krowy mleczne są zazwyczaj zabijane po trzech lub czterech laktacjach, kiedy spada ich produkcja mleka, albo kiedy stają się kulawe lub zapadają na mastitis — oba te czynniki są spowodowane długimi godzinami stania na podłożu o niskiej jakości, nieskutecznym przycinaniem racic, złym odżywianiem i rozprzestrzenianiem się bakterii. Nie jest to fajne.

Podobnie jak ludzie, krowy również muszą rodzić, aby móc produkować mleko. Dlatego też krowy mleczne są sztucznie zapładniane i oddzielane od swoich młodych zaraz po ich urodzeniu, ponieważ nie możemy pozwolić, aby ich mleko trafiło do ich dzieci, zamiast tego trafia do ludzi. Oczywiście.

Ok, teraz już bez wrażliwych treści

Ponieważ białko konopne jest pełnowartościowym białkiem roślinnym, nie wymaga żadnych dodatków, chemicznych środków przetwórczych ani nienaturalnych praktyk rolniczych. W rzeczywistości TotalCBD aktywnie wspiera zrównoważone rolnictwo, ponieważ farmy konopi, z którymi współpracujemy taka jak HempKing, sezonowo zmieniają uprawy, aby utrzymać najlepsze składniki odżywcze w glebie. Taki płodozmian jest możliwy dzięki krótkiemu, zaledwie czteromiesięcznemu cyklowi wzrostu konopi, a także dzięki temu, że konopie faktycznie oczyszczają glebę z paskudnych chemikaliów, pozostawiając ją nieskazitelnie czystą.

Białko konopne vs serwatka – wartości odżywcze

Zarówno konopie, jak i serwatka zwiększą Twoje dzienne spożycie białka, ale które źródło króluje, jeśli chodzi o ogólną wartość odżywczą? Przyjrzyjmy się faktom.

Proszki proteinowe mogą zawierać od 40%-99% białka, a pozostały procent stanowią tłuszcze i węglowodany. Izolat białka serwatki zawiera zazwyczaj 90% białka, ale nie świętuj jeszcze, ponieważ im wyższa liczba, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie wymagał wielu etapów przetwarzania. To zazwyczaj wprowadza chemikalia, takie jak heksan lub różne kwasy do mieszanki, które mogą zasadniczo usunąć wszelkie inne wartości odżywcze obecne.

Podczas gdy białko serwatkowe ma swoje zalety — jest szybko wchłanialnym białkiem, naturalnym źródłem potasu, sodu i wapnia oraz zawiera wszystkie 20 aminokwasów — istnieją większe wady, w tym niska zawartość błonnika, dodatek cukru, nie jest lekkostrawne, nie jest zrównoważone, zawiera niewiele kwasów omega-3 i kwasów tłuszczowych, a niektóre mogą nawet zawierać śladowe ilości metali ciężkich!

Wejdź na TotalCBD.pl. Wszystkie nasze produkty białkowe są wegańskie, bezglutenowe i zawierają wszystkie 20 aminokwasów. W przeciwieństwie do serwatki białko konopne jest całkowicie zrównoważone, nie zawiera cukru, substancji chemicznych, są lekkostrawne i stanowią naturalne źródło wielu witamin.

Ponadto, każde z naszych białek konopnych może pochwalić się innymi korzyściami odżywczymi — na przykład, oferowane przez nas białko konopne z dodatkiem błonnika jest bardzo bogate w błonnik, który pomaga w trawieniu i jest naturalnym źródłem żelaza i magnezu. Oferowane przez nas czyste białko konopne jest fantastyczne i wysokobiałkowe ze wszystkimi korzyściami, które się z tym wiążą. Jest również wolne od wszystkich 14 głównych alergenów, w tym glutenu i nabiału, więc każdy może z niego korzystać.

Korzyści zdrowotne płynące z białka konopnego

Korzyści zdrowotne

Zarówno serwatka, jak i konopie są pełnowartościowymi białkami, ale jak dowiadujemy się w tym artykule, ich korzyści zdrowotne nieco się różnią. Nakreśliliśmy już wartości odżywcze tych dwóch rywali, ale zanim ogłosimy naszego zwycięzcę, poświęćmy chwilę na podsumowanie.

Różne badania potwierdzają, że białko serwatkowe pomaga zwiększyć siłę, przyrost mięśni i utratę tkanki tłuszczowej, dlatego jest to popularna opcja wśród sportowców, kulturystów i entuzjastów fitness, którzy szukają tego dodatkowego zastrzyku mocy pompowania. Serwatka ma również inne korzystne właściwości, takie jak obniżanie ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi i zmniejszanie objawów stresu lub depresji – i choć są to wyraźne zalety, trudno jest zignorować chemiczne dodatki, których używa i ich negatywny wpływ na zwierzęta i środowisko.

Wybierając białko konopne w proszku na TotalCBD.pl zamiast białka serwatkowego w proszku, możesz uniknąć cierpienia zwierząt i walczyć ze zmianami klimatu, a wszystko to przed 9 rano 🙂 Będziesz korzystać ze wszystkiego, co konopie mają do zaoferowania, w tym omega 3, witaminy B i C, żelaza, magnezu, błonnika i wszystkich dziewięciu niezbędnych aminokwasów. Jako pełnowartościowe białko pochodzenia roślinnego, pomaga Twojemu organizmowi budować i regenerować tkankę mięśniową oraz utrzymywać poziom energii przez cały dzień, unikając nieuniknionego załamania, które pojawia się po spożyciu produktów zwierzęcych.

Naszym zdaniem jest to najlepsza opcja białkowa dla Twojego zdrowia, zdrowia zwierząt i naszej planety. Spróbuj!

Konopie wychodzą na prowadzenie!

Nie będzie niespodzianką, że konopie po raz kolejny zwyciężyły w bitwie o najlepsze źródło białka, dzięki naturalnemu procesowi produkcji, zrównoważonym właściwościom i szeregowi korzyści zdrowotnych. Co więcej, żadne zwierzęta nie są krzywdzone, aby uzyskać te wszystkie ważne proteiny!

A jeśli po tym wszystkim nadal zastanawiasz się, dlaczego białko jest tak ważne dla Twojego organizmu, mamy odpowiedź na to pytanie tutaj -> Dlaczego białko jest tak ważne dla naszego organizmu?

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

top