Białko konopne

Białko konopne – proteinowa bomba dla organizmu

Białko z konopi to produkt, który zdecydowanie pojawia się w sklepach coraz częściej. Jeszcze jakiś czas temu, nie był popularny jednak jego obecność zwiększa się z roku na rok. Białko konopne to tak naprawdę zmielone nasiona konopi siewnej, z której uzyskuje się wiele ciekawych produktów. Takie zmielona nasiona posiadają bardzo duża ilość białka, które jest niezwykle ważnym składnikiem w diecie każdej osoby, a zwłaszcza tej regularnie uprawiającej sport.

Strefa poradnikowa

Właściwości białka konopnego

Białko konopne – właściwości tego produktu są bardzo cenione przez każdą osobę, która stosuje je regularnie. Jedną z najważniejszych cech jest brak obecności laktozy, glutenu czy soi przez co mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby, które chcą wesprzeć swój organizm o dodatkowe porcje białka, a nie tolerują tych substancji. Niestety to bardzo częsty problem – dlatego białko konopne jest tak dobrym i bezpiecznym wyborem!

Kolejnym ważnym atutem, na który należy zwrócić uwagę jest obecność znakomitego profilu aminokwasów – dzięki temu rozbudowa białek mięśniowych może zachodzić bardzo intensywnie. Bowiem mięśnie do wzrostu potrzebują pojedynczych ,,cięgieł” jakimi właśnie są różnorodne aminokwasy. Jedne z najważniejszych – aminokwasy egzogenne również obecne są w białku konopnym. Jest to bardzo ważne, gdyż taki typ aminokwasów musi być dostarczany wraz z pożywieniem(organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć.

Dodatkowo białko konopne, oprócz powyższych korzyści może również dostarczać kwasy tłuszczowe omega 3, omega 6 i omega 9. Ważne jest to, że dostarcza je w odpowiednich dla zdrowia proporcjach dzięki czemu możliwe jest utrzymanie prawidłowej kondycji paznokci oraz włosów.

W białku konopnym można znaleźć także szereg witamin i minerałów zapewniając kompleksowe dostarczenie tych najważniejszych mikroelementów dla prawidłowego funkcjonowania organizmu!

Jakie są dostępne smaki białka konopnego na TotalCBD.PL?

Białko konopne – smakowe białko bywa również bardzo pomocne. Samo białko konopne charakteryzuje się dość specyficznym smakiem, który może nie przypaść do gustu wszystkim odbiorcom. Właśnie dla takich osób stworzono różnorodnie smakowe wersje białka konopnego takie jak białko konopne o smaku bananowym itp. dzięki czemu będą one mogły ze smakiem korzystać z jego prozdrowotnych właściwości białka konopnego.

Jak stosować białko konopne?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Takie białko konopne może być z powodzeniem stosowane w postaci smacznych szejków proteinowych, ale także być dodawane do różnego rodzaju innych potraw i dań jak omlety czy owsianka. Stosowanie białka konopnego poleca się głównie osobom intensywnie uprawiającym sport, które potrzebują dużo aminokwasów do budowy mocnych mięśni, osobom z nietolerancją pokarmową, ale także do uzupełnienia codziennej diety. Białko konopne będzie dla idealne i nie spowoduje żadnego dyskomfortu. Dodatkowo wegetarianie i weganie również będą zadowoleni – nie spożywają oni mięsa, więc dostarczenie odpowiedniej podaży białka bywa dla nich problematyczne. Białko konopne może być idealnym rozwiązaniem!

Białko konopne – jak dawkować?

Powinno się przyjmować to 1-2 porcji białka na dobę, przy czym 1 porcja to 30 gram produktu.

top